Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

“Vol en Wijds Westerkwartier”

16 december 2023    Zuidhorn-nieuws
Nieuwe Vooruitkijkspiegel van gemeenteraad Westerkwartier
Marijn molema

De gemeenteraad Westerkwartier wil graag ook nadenken en spreken over onderwerpen die pas over enige tijd spelen. Vanzelfsprekend zijn inwoners daarbij van harte welkom. Hiervoor heeft de gemeenteraad de “Vooruitkijkspiegel” in het leven geroepen. De nieuwe editie van de Vooruitkijkspiegel heeft als thema “Vol en Wijds Westerkwartier”. Ze vindt plaats op donderdagavond 1 februari a.s. De bevolkingsontwikkeling in het Westerkwartier staat centraal: loopt Westerkwartier op den duur vol of blijft het wijds? Iedereen met belangstelling voor lokale politiek en/of dit onderwerp is van harte uitgenodigd.

Nederland kampt met een aanzienlijk woningtekort. Daarom heeft de gemeente Westerkwartier het veelbelovende plan om tegen het jaar 2026 1600 nieuwe woningen te realiseren. Maar hoe moeten we onze ruimte inrichten met zo’n groei? Hoe moeten we omgaan met de toename van huizen en mensen? Wat betekent dat voor onze dorpse samenlevingen? Kunnen onze kenmerkende landschappen dat aan? Kortom: dreigt de vitaliteit ten onder te gaan aan de dynamiek van de nieuwe dynamiek? In de komende Vooruitkijkspiegel stellen we deze vragen.

Twee inleiders van buiten helpen ons op zoek te gaan naar antwoorden. Dat zijn Marijn Molema, bijzonder hoogleraar Regionale Vitaliteit & Dynamiek, en Ingrid van de Vegte, strategisch adviseur en versneller. Zij verzorgen inleidingen en beantwoorden vragen van de inwoners en raadsleden.  

De Vooruitkijkspiegel vindt plaats op 1 februari a.s. van 19.30 uur tot 22.00 uur in het gemeentehuis te Zuidhorn. Inwoners zijn van harte welkom om te luisteren en mee te praten. De bijeenkomst is ook live online mee te kijken.

Over Marijn Molema
Prof dr. Marijn Molema onderzoekt de geschiedenis van regionale ontwikkeling, welvaart en welzijn binnen gebieden die groter zijn dan een gemeente, maar kleiner zijn dan het land of de landen waarin de regio zich bevindt. Binnen de economische en sociale geschiedenis kent de regionale invalshoek een rijke traditie. Molema is bijzonder hoogleraar Regionale Vitaliteit en Dynamiek aan de Faculteit der Letteren van de Rijksuniversiteit Groningen (RUG).

Over Ingrid van der Vegte
Drs. Ingrid van der Vegte MPM is onder meer strategisch adviseur. Voorheen was zij Directeur-bestuurder van het Fries Sociaal Planbureau en directeur-bestuurder van Partoer. Zij studeerde psychologie en Public Management.

Achtergrond Vooruitkijkspiegel 
De gemeenteraad van Westerkwartier kijkt samen met inwoners naar de toekomst van de gemeente door middel van de Vooruitkijkspiegel. Het doel hiervan is om samen met belangstellende inwoners verder te kijken dan de agenda van de maand. De gemeenteraad wil nadenken over wat de toekomst brengt voor de inwoners en zo met een idee over die toekomst willen de raadsleden met hun fracties bepalen wat de gemeente te doen staat.

De Vooruitkijkspiegel is tegelijkertijd een vorm die uitnodigend is voor belangstellende inwoners, zij kunnen de bijeenkomsten fysiek of digitaal volgen en deelnemen aan de dialoog. 

We verwelkomen deskundigen om inleidingen te geven en het gesprek aan te gaan. Met die bijdragen stimuleren we ons denken en onze gedachtenwisseling. Zo kunnen we onze kijk op onze toekomst verrijken.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Teamfoto conntact 2025

Conntact viert 10-jarig jubileum: van eenmanszaak naar vertrouwd klantcontactcentrum

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
“Zonder de mensen om me heen was Conntact nooit geworden wat het nu is. Ik ben iedereen ontzettend dankbaar.”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over aanmelden Summerproat , sportavond & takkenroute

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 april 2025
Lees verder →
Politieauto

Minderjarige zit nog vast na mishandeling Zuidhorner

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdagavond raakte 22-jarige man ernstig gewond in Zuidhorn
Lees verder →
Inmeten cvisie (7)

Met passen en meten gaat veel tijd versleten

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Marktkramen ingemeten voor nieuwe inrichting Overtuinen Zuidhorn
Lees verder →
Talero scoort bij poiesz

Talero scoort bij Poiesz

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
De jeugd sponsor actie bij de Poiesz heeft € 720,00 opgeleverd voor jeugd tafeltennisvereniging
Lees verder →
Politieauto

Ernstige mishandeling in Zuidhorn, vijf personen aangehouden

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
Politie zoekt getuigen en beelden van conflict in Zuidhorn,
Lees verder →