Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Techniekmeiden uit Westerkwartier voor het derde jaar naar WK in de VS

27 januari 2020    Zuidhorn-nieuws - Sport
Science & robotics team de Pretty Smart POWER Girls
Pretty smart girls 2020

Science & robotics team de Pretty Smart POWER Girls, bestaande uit 6 meisjes (Bree, Sara, Anne-Maaike, Marte, Loes en Tess van 11-13 jaar) uit de provincie Groningen, is het eerste Nederlandse team dat zich voor het derde opeenvolgende jaar op rij geplaatst heeft voor deelname aan het wereldkampioenschap FIRST LEGO League (Detroit van 29 april - 2 mei 2020).

In de prijzen
De meiden hebben dit jaar opnieuw alles uit de kast gehaald. Dat werd tijdens de regiofinale in Coevorden op 14 december beloond met de eerste prijs en een ticket voor de Benelux finale. Tijdens de Benelux finale dit vandaag in Breda werd gehouden, werden hun inspanningen beloond met de tweede prijs en een felbegeerd ticket voor deelname aan het FIRST World festival in de VS.

De duurzame dorpshub
Naast een goede robot en goede "core values" (sociaal en sportief gedrag) deden de meiden onderzoek naar hoe je krimp in kleine dorpen op het platteland kunt tegengaan en de leefbaarheid kunt verhogen. De meiden ontwierpen een duurzame dorpshub, een duurzaam en energie-positief gebouw dat plek biedt aan essentiële voorzieningen zoals een buurtsuper, zorgvoorzieningen en een dagbesteding/dagopvang en waar inclusiviteit en samenwerken de boventoon voeren. Dit concept werd in opdracht van de Gebiedscoöperatie Westerkwartier ontwikkeld, die dit verder gaan uitrollen.

Positieve rolmodellen
Dat ticket voor deelname aan het wereldkampioenschap nemen de meiden graag aan. Niet alleen omdat ze graag tijdens wedstrijden laten zien wat ze kunnen, maar ook om andere meisjes te laten zien dat wetenschap en robotica echt iets voor meisjes is. De meiden zijn ambassadeurs van #FIRSTLikeAGirl, een wereldwijd initiatief dat meisjes die aan techniek doen in de spotlights zet door ze als positieve rolmodellen zichtbaarder te maken.

Een ticket voor het WK, maar nog geen geld...
Het ticket voor deelname is de prijs, maar er hangt wel een prijskaartje aan. Stichting Techniekpromotie, de organisator van de FIRST LEGO League in Nederland, heeft een bijdrage toegezegd voor de reis, naar de rest (ongeveer €25.000) moeten de meiden zelf binnen drie maanden bij elkaar zien te sprokkelen. De meiden zijn een crowdfunding actie gestart om de reis mogelijk te maken. https://www.doneeractie.nl/help-de-pretty-smart-power-girls-naar-het-wk-2020/-41217

foto: Team Pretty Smart POWER Girls na het winnen van de tweede prijs tijdens de BeneluxfinaleV.l.n.r. Anne-Maaike, Sara, Tess, Marte, Yara (mentor), Bree en Loes.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Teamfoto conntact 2025

Conntact viert 10-jarig jubileum: van eenmanszaak naar vertrouwd klantcontactcentrum

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
“Zonder de mensen om me heen was Conntact nooit geworden wat het nu is. Ik ben iedereen ontzettend dankbaar.”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over aanmelden Summerproat , sportavond & takkenroute

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 april 2025
Lees verder →
Politieauto

Minderjarige zit nog vast na mishandeling Zuidhorner

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdagavond raakte 22-jarige man ernstig gewond in Zuidhorn
Lees verder →
Inmeten cvisie (7)

Met passen en meten gaat veel tijd versleten

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Marktkramen ingemeten voor nieuwe inrichting Overtuinen Zuidhorn
Lees verder →
Talero scoort bij poiesz

Talero scoort bij Poiesz

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
De jeugd sponsor actie bij de Poiesz heeft € 720,00 opgeleverd voor jeugd tafeltennisvereniging
Lees verder →
Politieauto

Ernstige mishandeling in Zuidhorn, vijf personen aangehouden

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
Politie zoekt getuigen en beelden van conflict in Zuidhorn,
Lees verder →