Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Snel fietsverbinding Zuiderweg – Den Horn

26 november 2009    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorners willen niet alleen zwemmen maar ook fietsen blijkt. De oproep via deze site om steun te betuigen voor het behoud van De Waterborgh brengt de heer van den Berg op het

Zuidhorners willen niet alleen zwemmen maar ook fietsen blijkt. De oproep via deze site om steun te betuigen voor het behoud van De Waterborgh brengt de heer van den Berg op het idee om ook voor zijn initiatief steun te zoeken. Hij is uiteraard welkom om dat te doen.

De heer van den berg roept op tot een burgerinitiatief met betrekking tot de fietsverbinding Zuiderweg - Den Horn. Dit laatste stuk wil maar niet af komen. Hij stuurde onderstaand epistel.


Enkele maanden terug is uiteindelijk een brugverbinding tot stand gekomen over het Aduarderdiep, waarmee Groningen via Leegkerk wordt verbonden met Zuidhorn/Westerkwartier. Hiermee wordt een prachtige bijdrage geleverd aan een betere, mooiere én veiliger fietsroute van Zuidhorn naar Groningen en vice versa.

Echter, om de route compleet te maken moet er nog één serieuze hobbel aangepakt worden; een korte doorvoer over bestaand weiland van Den Horn naar de ‘knik’ in de Zuiderweg bij Zuidhorn.

De schakel Den Horn - Zuiderweg is reeds door diverse medeburgers benoemd en besproken, maar de verbinding is nog altijd niet gerealiseerd.

Het is een voor de handliggende oplossing, waarmee velen ongetwijfeld heel gelukkig zouden zijn.
Denk aan al die kinderen en volwassenen, die dagelijks heen en weer fietsen tussen dorp en stad.
Denk aan de toerist, die eindelijk een mooie lus door het landschap kan maken, zonder de drukte en het lawaai van het autoverkeer op de Friesestraatweg.
Of denk aan de groeiende groep ‘lopers’, skeeleraars, wandelaars of mooi-weer-fietsers; zij krijgen zo een perfect traject in de schoot geworpen!

Ook de politiek heeft de ontbrekende schakel in het vizier. Reeds in 2008 werd, in het kader van nieuw beleid, een bedrag gereserveerd voor aanleg van de ontbrekende schakel.

Echter, de begroting voor 2009 bood uiteindelijk onvoldoende financiële ruimte en men besloot tot andere prioriteiten. Wel werd toen afgesproken dat de aanleg van het fietspad opnieuw zou worden opgevoerd voor nieuw beleid in 2010, omdat in het Regiofonds Groningen-Assen subsidie beschikbaar zou zijn voor de aanleg van het fietspad.

Helaas, opnieuw bleek dit slechts een loze kreet. Dit maal gooit de crisis roet in het eten! Dit wordt een zeer langdurige kwestie en een afwachtende opstelling leidt in dit opzicht tot niets. De realisering van het stukje fietspad zal niet op korte termijn opnieuw opgevoerd gaan worden door de politiek.

Van den berg: "Het wordt hoog tijd om stevig aan de bel te gaan hangen. Een burgerinitiatief misschien!? Bent u ook voorstander van een snelle realisatie van de fietsverbinding? Bent u bereid een actie tot realisatie van de fietsverbinding te ondersteunen? Reageer dan door uw steunbetuiging kenbaar te maken via » dit formulier


26-11-2009 WIZ

» Lees de reacties op "Ik wil snel een fietsverbinding tussen de Zuiderweg en Den Horn"

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Teamfoto conntact 2025

Conntact viert 10-jarig jubileum: van eenmanszaak naar vertrouwd klantcontactcentrum

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
“Zonder de mensen om me heen was Conntact nooit geworden wat het nu is. Ik ben iedereen ontzettend dankbaar.”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over aanmelden Summerproat , sportavond & takkenroute

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 april 2025
Lees verder →
Politieauto

Minderjarige zit nog vast na mishandeling Zuidhorner

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdagavond raakte 22-jarige man ernstig gewond in Zuidhorn
Lees verder →
Inmeten cvisie (7)

Met passen en meten gaat veel tijd versleten

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Marktkramen ingemeten voor nieuwe inrichting Overtuinen Zuidhorn
Lees verder →
Talero scoort bij poiesz

Talero scoort bij Poiesz

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
De jeugd sponsor actie bij de Poiesz heeft € 720,00 opgeleverd voor jeugd tafeltennisvereniging
Lees verder →
Politieauto

Ernstige mishandeling in Zuidhorn, vijf personen aangehouden

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
Politie zoekt getuigen en beelden van conflict in Zuidhorn,
Lees verder →