Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Nieuwe natuur niet ten koste van landbouwgrond

27 mei 2009    Zuidhorn-nieuws
Nieuwe natuur mag van Groningers niet ten koste gaan van landbouwgrond Groningers vinden dat nieuwe natuurgebieden niet ten van landbouwgrond mag gaan, en dat nieuwe natuurgebieden bij de kernwaarden van weidevogelgebied en beekdal

Nieuwe natuur mag van Groningers niet ten koste gaan van landbouwgrond
Groningers vinden dat nieuwe natuurgebieden niet ten van landbouwgrond mag gaan, en dat nieuwe natuurgebieden bij de kernwaarden van weidevogelgebied en beekdal moeten passen. Dat betekent niet dat Groningers natuur niet kunnen waarderen, maar dat zij open ruimte belangrijk vinden. Landbouwgrond biedt die open ruimte. Dat blijkt uit een enquete die het Dagblad van het Noorden, in samenwerking met onder andere de Milieufederatie Groningen, hield onder haar lezers. De enquête werd ingevuld door 1.425 mensen.

De uitkomsten van de enquête maken duidelijk dat eigenlijk alle Groningers veel waarde hechten aan het oorspronkelijke, kleinschalige, authentieke landschap. Aantasting van openheid en schaalvergroting hiervan worden als negatief ervaren.

Open ruimte
Vooral 'open ruimte en vergezichten', 'wierden, dijken en maren' en 'rust en stilte' worden als zeer belangrijk genoemd. Dat geldt ook voor het weidevogelgebied. Het gaat dan om het kleinschalig agrarische landschap met belangrijke natuurwaarden zoals bijvoorbeeld het Zuidelijk Westerkwartier, Middag Humsterland en de Koningslaagte. Aantasting van openheid en schaalvergroting hiervan worden als negatief ervaren. Uit de enquête bleek verder dat duisternis en rust en stilte als erg belangrijk worden gezien.

Verantwoordelijkheid natuurgebieden
Boeren worden niet door iedereen gezien als hoeders van natuur. Een kleine meerderheid van de Groningers (53%) is het niet eens met de stelling om verantwoordelijkheid voor natuurgebieden bij boeren te leggen in plaats van natuurorganisaties.



bron: Milieufederatie Groningen, 20/05/09

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Teamfoto conntact 2025

Conntact viert 10-jarig jubileum: van eenmanszaak naar vertrouwd klantcontactcentrum

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
“Zonder de mensen om me heen was Conntact nooit geworden wat het nu is. Ik ben iedereen ontzettend dankbaar.”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over aanmelden Summerproat , sportavond & takkenroute

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 april 2025
Lees verder →
Politieauto

Minderjarige zit nog vast na mishandeling Zuidhorner

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdagavond raakte 22-jarige man ernstig gewond in Zuidhorn
Lees verder →
Inmeten cvisie (7)

Met passen en meten gaat veel tijd versleten

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Marktkramen ingemeten voor nieuwe inrichting Overtuinen Zuidhorn
Lees verder →
Talero scoort bij poiesz

Talero scoort bij Poiesz

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
De jeugd sponsor actie bij de Poiesz heeft € 720,00 opgeleverd voor jeugd tafeltennisvereniging
Lees verder →
Politieauto

Ernstige mishandeling in Zuidhorn, vijf personen aangehouden

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
Politie zoekt getuigen en beelden van conflict in Zuidhorn,
Lees verder →