Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Milan de Koe (13) werkt hard aan een mooie voetbaltoekomst.

28 augustus 2015    Zuidhorn-nieuws
‘Een overgang naar Chelsea is nu nog niet aan de orde’
Milan-de-koe-midweek

Hij komt uit Zuidhorn, voetbalt bij SC Cambuur en mocht onlangs op stage bij Chelsea. Milan de Koe (13) werkt hard aan een mooie voetbaltoekomst.

Milan, wat voor type voetballer ben jij?

,,Ik ben een strijdlustige centrale verdediger, die houdt van dribbelen en sterk is in kopduels. Bij standaardsituaties ga ik graag mee naar voren om te scoren. Afgelopen seizoen ben ik als verdediger zelfs topscorer geworden bij Cambuur D1 in de landelijke eerste divisie. Ik voetbalde in de F’jes bij Zuidhorn en ben later als tweede jaar E-pupil door Cambuur bij TLC in Leek gescout en snel daarna mocht ik mijn eerste opleidingsovereenkomst al tekenen. Momenteel heb ik het erg naar mijn zin in Leeuwarden.”

In mei werd bekend dat jij met teamgenoot Levi de Ron op stage mocht komen bij Chelsea. Hoe kwam deze interesse precies tot stand?

,,In de meivakantie hebben we met Cambuur D1 twee wedstrijden gespeeld in Engeland, waarbij Chelsea één van de tegenstanders was. Blijkbaar viel ik tijdens deze wedstrijd positief op bij de scouts van Chelsea, want daarna werden ik en Levi uitgenodigd voor een stage. Dit waren zes dagen waarin we een paar trainingen en een wedstrijd bij Chelsea onder de dertien jaar hebben meegedaan. Ze waren vooral benieuwd hoe we het zouden doen in de omgeving waarin Chelsea speelt en hoe we met de spelers van Chelsea zouden samenspelen. Een overgang naar deze club is op mijn leeftijd nog niet aan de orde hoor, maar ik vond het wel een leerzame en erg leuke ervaring. En natuurlijk ben ik nog steeds supertrots dat ik hiervoor ben uitgenodigd.”

Is het niet raar dat Chelsea jouw talent wel herkent en clubs als SC Heerenveen en FC Groningen of zelfs Ajax, PSV en Feyenoord niet?

,,De kwaliteit van de selecties van SC Heerenveen en FC Groningen is ongeveer hetzelfde als die van Cambuur D1 en C1. Ik weet niet of er binnenlandse interesse is, maar het scouten van spelers die al bij een betaalde voetbal organisatie (BVO) spelen gebeurt al regelmatig, maar dan wat meer op oudere leeftijd. Maar ik ben denk ik op de goede weg, want in april heb ik een uitnodiging ontvangen van Oranje onder de dertien jaar, dus ik ben wel in beeld binnen mijn leeftijdscategorie. In mei werd ik ook nog uitgeroepen tot ‘speler van het toernooi’ op een internationaal toernooi in Den Helder, waaraan ook Excelsior, Queens Park Rangers en OH Leuven meededen. Door al deze geweldige ervaringen word je alleen maar sterker.”

Hoe zie jij je eigen voetbaltoekomst voor je? Zit je over een paar jaar al in Engeland of kies je liever voor de geleidelijke weg?

,,Mijn stage bij Chelsea heeft op dit moment vrij weinig directe gevolgen, maar ik heb natuurlijk wel een mooie ervaring opgedaan en dit brengt mij weer een stapje dichterbij mijn droom om profvoetballer te worden. Uiteindelijk wil ik het liefst zo hoog mogelijk voetballen en daarnaast natuurlijk zo goed mogelijk presteren.”

Midweek  Merlijn Slagter

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Teamfoto conntact 2025

Conntact viert 10-jarig jubileum: van eenmanszaak naar vertrouwd klantcontactcentrum

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
“Zonder de mensen om me heen was Conntact nooit geworden wat het nu is. Ik ben iedereen ontzettend dankbaar.”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over aanmelden Summerproat , sportavond & takkenroute

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 april 2025
Lees verder →
Politieauto

Minderjarige zit nog vast na mishandeling Zuidhorner

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdagavond raakte 22-jarige man ernstig gewond in Zuidhorn
Lees verder →
Inmeten cvisie (7)

Met passen en meten gaat veel tijd versleten

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Marktkramen ingemeten voor nieuwe inrichting Overtuinen Zuidhorn
Lees verder →
Talero scoort bij poiesz

Talero scoort bij Poiesz

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
De jeugd sponsor actie bij de Poiesz heeft € 720,00 opgeleverd voor jeugd tafeltennisvereniging
Lees verder →
Politieauto

Ernstige mishandeling in Zuidhorn, vijf personen aangehouden

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
Politie zoekt getuigen en beelden van conflict in Zuidhorn,
Lees verder →