Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Leegstaande woningen Aduard toch bewoond

16 juli 2014    Zuidhorn-nieuws
Vleermuizen verhinderen huizenbouw
Vleermuis

Vleermuizen hebben hun intrek genomen in zes leegstaande sloopwoningen aan de Albert Harkemaweg in Aduard. Hierdoor moet woningcorporatie Wold& Waard die eigenaresse is, wachten met afbraak. Ook de vervangende nieuwbouw moet hierdoor op de lange baan worden geschoven tot mogelijk november volgend jaar.

Dat bleek woensdag bij de start van de nieuwbouw. Zes andere sloophuizen aan deze straat zijn inmiddels tegen de vlakte. De bouw van dit blok van zes eengezins rijtjeswoningen is inmiddels al flink gevorderd. De starthandeling werd verricht door directeur Janneke Klijn van Wold&Waard en de Zuidhorner wethouder Bert Nederveen. Zij onthulden samen een bouwbord.DvhN

Wethouder Nederveen laat via twitter weten dat het beschermen van dieren weliswaar belangrijk is maar dat dit wel wat ver gaat.

 

De bouw betreft in eerste instantie een blok van zes ‘twee slaapkamerwoningen’. De vraag naar dit type woningen neemt toe, omdat het aantal kleine huishoudens ook sterk toeneemt. Van de ingeschreven woningzoekenden voor gemeente Zuidhorn is ongeveer 90%  één- of tweepersoonshuishouden terwijl ons woningbezit voor ca. 60% uit gezinswoningen bestaat. De woningen worden energiezuinig (label A) gebouwd, waardoor de energiekosten laag kunnen blijven. De woningen worden gebouwd op basis van WoonKeur. Dit houdt in veel aandacht wordt besteed aan comfortabel en veilig wonen. De oplevering is vermoedelijk eind oktober. De relatieve korte bouwtijd (korter dan een half jaar) komt door de toepassing van veel prefab elementen. Het is nog niet bekend wanneer gestart wordt met het tweede woningblok.

Verhuurinformatie
De woningen van het eerste blok zijn al verhuurd. Voor de woningen van het tweede blok zijn al voldoende kandidaten. Die woningen worden pas verhuurd zodra de bouw gestart is.

  • Bouwbord aduard
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Teamfoto conntact 2025

Conntact viert 10-jarig jubileum: van eenmanszaak naar vertrouwd klantcontactcentrum

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
“Zonder de mensen om me heen was Conntact nooit geworden wat het nu is. Ik ben iedereen ontzettend dankbaar.”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over aanmelden Summerproat , sportavond & takkenroute

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 april 2025
Lees verder →
Politieauto

Minderjarige zit nog vast na mishandeling Zuidhorner

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdagavond raakte 22-jarige man ernstig gewond in Zuidhorn
Lees verder →
Inmeten cvisie (7)

Met passen en meten gaat veel tijd versleten

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Marktkramen ingemeten voor nieuwe inrichting Overtuinen Zuidhorn
Lees verder →
Talero scoort bij poiesz

Talero scoort bij Poiesz

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
De jeugd sponsor actie bij de Poiesz heeft € 720,00 opgeleverd voor jeugd tafeltennisvereniging
Lees verder →
Politieauto

Ernstige mishandeling in Zuidhorn, vijf personen aangehouden

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
Politie zoekt getuigen en beelden van conflict in Zuidhorn,
Lees verder →