Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Koninklijke onderscheidingen in Zuidhorn

27 april 2012    Zuidhorn-nieuws
Tientallen inwoners van Groningen en Drenthe zijn vrijdagochtend Koninklijk onderscheiden. In de gemeente Zuidhorn vier lintjes.

Het gaat om de heer I.J. de Boer (Aduard), de heer L. Rodenhuis (Noordhorn), de heer K.A. Wildeboer (Zuidhorn) en de heer L.B. van ’t Riet (Grijpskerk).

De heer Wildeboer is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, de overige heren zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Swart heeft de onderscheidingen respectievelijk uitgereikt in Aduard, Noordhorn, Zuidhorn en Grijpskerk.

Izebrand Jacob de Boer (69) (Lid) ontvangt de onderscheiding voor zijn tomeloze inzet voor het behoud van het culturele erfgoed in de gemeente Zuidhorn. Als bestuurslid is hij actief in de Stichting tot Behoud van Aduarder Monumenten. In het museum Sint Bernardushof in Aduard verzorgt hij alle rondleidingen. Daar waar oude panden gesloopt dreigen te worden om plaats te maken voor nieuwbouw, komt de heer De Boer met succes in actie. Door zijn inzet zijn veel oude panden in Aduard behouden gebleven. Ongeveer 40 uur per week, dus een volledige werkweek, houdt hij zich met de genoemde activiteiten bezig.

Leendert Rodenhuis (73) (Lid) ontvangt de onderscheiding voor zijn inzet op kerkelijk gebied en voor de Stichting Tsjernobyl Kinderen Noordhorn. De heer Rodenhuis heeft vele jaren vrijwilligerswerk verricht. Hij heeft zich ingespannen voor kinderen uit Wit Rusland die door de nucleaire ramp daar zijn getroffen. Deze kinderen hebben dankzij zijn inzet een fantastische periode in Nederland gehad. Op kerkelijk gebied heeft de heer Rodenhuis zich jarenlang ingezet als evangelist, scriba, ouderling en diaken.

Klaas Arend Wildeboer (69) (Ridder) ontvangt de onderscheiding voor zijn inzet op vele gebieden. Hij vervult of vervulde diverse functies: vicevoorzitter van de Adviesraad Wet Maatschappelijke Ondersteuning, lid van de Cliëntenraad Academische Ziekenhuizen, lid van de Expertgroep Kwaliteit van het UMC Groningen, een actieve bijdrage aan Vluchtelingen Werk Nederland (begeleiding van asielzoekers), voorzitter voetbalvereniging en coach van jeugdteams, ouderling van de PKN kerk in Zuidhorn, bestuurslid van de Nederlandse Vereniging van Hemofilie Patiënten, bestuurslid OIM Orthopedie, voorzitter VVV Zuidhorn en voorzitter Stichting Medische Hulp Polen.

Lammert Bouke van ‘t Riet (73) (Lid) ontvangt de onderscheiding voor zijn verdienstelijke inzet voor de maatschappij. Hij heeft diverse bestuursfuncties vervuld bij de Stichting SNS Fonds, het M.S. de Vriesfonds en bij de Hengelsportvereniging Niezijl. Verder heeft hij als ouderling van de Gereformeerde Kerk in Grijpskerk zich ingezet voor de kerkelijke gemeente en heeft hij als bestuurslid en lid van de Lionsclub activiteiten verricht waarbij veel financiële middelen worden gegenereerd voor het goede doel. Als vrijwilliger bij het Woonzorgcentrum Zonnehuisgroep Noord maakte hij de roosters en deed de werving van de vrijwilligers, coördineerde het zwemmen, was chauffeur op de rolstoelbus en ging hij mee met bewonersvakanties.

 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Teamfoto conntact 2025

Conntact viert 10-jarig jubileum: van eenmanszaak naar vertrouwd klantcontactcentrum

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
“Zonder de mensen om me heen was Conntact nooit geworden wat het nu is. Ik ben iedereen ontzettend dankbaar.”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over aanmelden Summerproat , sportavond & takkenroute

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 april 2025
Lees verder →
Politieauto

Minderjarige zit nog vast na mishandeling Zuidhorner

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdagavond raakte 22-jarige man ernstig gewond in Zuidhorn
Lees verder →
Inmeten cvisie (7)

Met passen en meten gaat veel tijd versleten

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Marktkramen ingemeten voor nieuwe inrichting Overtuinen Zuidhorn
Lees verder →
Talero scoort bij poiesz

Talero scoort bij Poiesz

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
De jeugd sponsor actie bij de Poiesz heeft € 720,00 opgeleverd voor jeugd tafeltennisvereniging
Lees verder →
Politieauto

Ernstige mishandeling in Zuidhorn, vijf personen aangehouden

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
Politie zoekt getuigen en beelden van conflict in Zuidhorn,
Lees verder →