Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Jongeren nodig voor film over alcoholgebruik

28 augustus 2009    Zuidhorn-nieuws
Verslavingszorg Noord Nederland (VNN) zoekt jongeren rond 16 jaar in de gemeente Zuidhorn, die een korte professionele film willen maken over alcohol. Het maken van de film door en voor jongeren gebeurt

Verslavingszorg Noord Nederland (VNN) zoekt jongeren rond 16 jaar in de gemeente Zuidhorn, die een korte professionele film willen maken over alcohol. Het maken van de film door en voor jongeren gebeurt in samenwerking met TOF Media. Het eindresultaat wordt gepresenteerd op diverse plaatsen in de gemeente en geplaatst op verschillende websites.

Mov(i)e Yourself
In de Nederlandse samenleving is het beeld van jongeren niet altijd even positief. Dit heeft vaak te maken met vooroordelen. Het verhaal van de jongeren zelf wordt vaak niet meegenomen waardoor veel jongeren zich ongehoord en ongezien voelen. Om hier wat aan te doen voert TOF al enige jaren zeer succesvol het videoproject 'Mov(i)e Yourself' uit. Het project is in 2000 ontwikkeld door TOF (http://www.tofmedia.nl) op verzoek van de gemeente Winsum. Sindsdien is ‘Mov(i)e Yourself’ uitgevoerd in onder meer de provincies Groningen en Friesland.

Jongeren rond 16 jaar
Bij dit filmproject leren jongeren zelf filmen en monteren. De film wordt gemaakt vanuit hun eigen belevingswereld en gaat in op de risico’s van (overmatig) alcoholgebruik. VNN zoekt jongeren die rond de leeftijd van 16 jaar zijn en in de gemeente Zuidhorn wonen. Onder begeleiding van TOF en VNN maken de jongeren een script en krijgen instructies voor het bedienen van het materiaal. Daarna gaan de jongeren op pad voor de opnames, die ze later monteren tot een film. Als de film gereed is, volgt een presentatie in een jongerencentrum of een andere plek in de gemeente om het onderwerp alcoholgebruik bespreekbaar te maken op een manier die de jongeren zelf hebben opgezet. De film wordt onder meer ook op de website van de gemeente, TOF en VNN geplaatst.
De jongeren die mee doen, krijgen naast een leuke en leerzame ervaring hun eindproduct op een dvd.
Jongeren die graag mee willen doen, kunnen zich aanmelden bij Derk Jan Hento van VNN via telefoonnummer (050) 3648957 of per mail d.hento@vnn.nl.

Samenwerkingsproject
Het project Alcohol en Jongeren is een samenwerkingsproject tussen de gemeenten De Marne, Winsum en Zuidhorn. Naast Zuidhorn is de werving van jongeren ook gestart in Winsum en De Marne. In elke gemeente zoekt VNN een aantal jongeren dat mee wil werken aan de film.

28-08-2009 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Teamfoto conntact 2025

Conntact viert 10-jarig jubileum: van eenmanszaak naar vertrouwd klantcontactcentrum

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
“Zonder de mensen om me heen was Conntact nooit geworden wat het nu is. Ik ben iedereen ontzettend dankbaar.”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over aanmelden Summerproat , sportavond & takkenroute

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 april 2025
Lees verder →
Politieauto

Minderjarige zit nog vast na mishandeling Zuidhorner

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdagavond raakte 22-jarige man ernstig gewond in Zuidhorn
Lees verder →
Inmeten cvisie (7)

Met passen en meten gaat veel tijd versleten

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Marktkramen ingemeten voor nieuwe inrichting Overtuinen Zuidhorn
Lees verder →
Talero scoort bij poiesz

Talero scoort bij Poiesz

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
De jeugd sponsor actie bij de Poiesz heeft € 720,00 opgeleverd voor jeugd tafeltennisvereniging
Lees verder →
Politieauto

Ernstige mishandeling in Zuidhorn, vijf personen aangehouden

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
Politie zoekt getuigen en beelden van conflict in Zuidhorn,
Lees verder →