Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

inpassingsplan omlegging N355 Noord- en Zuidhorn

24 maart 2010    Zuidhorn-nieuws
Provincie Groningen maakt inpassingsplan voor omlegging N355 Noord- en Zuidhorn Gedeputeerde Staten van Groningen hebben een voorontwerp provinciaal inpassingsplan (PIP) vastgesteld voor de wegomlegging van de N355 bij Noord- en Zuidhorn. Een provinciaal inpassingsplan

Provincie Groningen maakt inpassingsplan voor omlegging N355 Noord- en Zuidhorn


Gedeputeerde Staten van Groningen hebben een voorontwerp provinciaal inpassingsplan (PIP) vastgesteld voor de wegomlegging van de N355 bij Noord- en Zuidhorn.
Een provinciaal inpassingsplan is een bestemmingsplan dat wordt vastgesteld door Provinciale Staten in plaats van de gemeenteraad.
De provincie heeft deze mogelijkheid sinds 2008 op basis van de nieuwe Wet ruimtelijke ordening. In het geval van de wegomlegging van de N355 kiest de provincie voor dit middel, omdat dit een provinciale weg is. Dit is gebeurd met instemming van de gemeente Zuidhorn.
Het gaat om het eerste Provinciale Inpassingplan van de provincie Groningen. Ook voor de N361 van Groningen naar Mensingeweer wordt mogelijk een dergelijk plan opgesteld.

De aanleiding voor het aanpassen van de provinciale weg N355 is de opwaardering van het Van Starkenborghkanaal. Over het kanaal komen nieuwe bruggen die het mogelijk maken dat er scheepvaart mogelijk is met drie of vier lagen containers. Bij de keuze voor het tracé is rekening gehouden met de nieuwe wijk Oostergast die ten oosten van Zuidhorn wordt aangelegd.

Het tracé loopt ten oosten van de nieuw aan te leggen wijk Oostergast in noordelijke richting en kruist het Van Starkenborghkanaal met een vaste hoge brug. Aan de noordkant van het kanaal buigt de weg af naar Noordhorn. De weg kruist de Langestraat door middel van een tunnel en sluit ter hoogte van de Industrieweg weer aan op de bestaande provinciale weg.

Procedure
In het voorontwerp Provinciaal Inpassingsplan is uitgewerkt hoe de weg stedenbouwkundig en landschappelijk het best kan worden ingepast.
24-03-2010 gic

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Teamfoto conntact 2025

Conntact viert 10-jarig jubileum: van eenmanszaak naar vertrouwd klantcontactcentrum

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
“Zonder de mensen om me heen was Conntact nooit geworden wat het nu is. Ik ben iedereen ontzettend dankbaar.”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over aanmelden Summerproat , sportavond & takkenroute

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 april 2025
Lees verder →
Politieauto

Minderjarige zit nog vast na mishandeling Zuidhorner

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdagavond raakte 22-jarige man ernstig gewond in Zuidhorn
Lees verder →
Inmeten cvisie (7)

Met passen en meten gaat veel tijd versleten

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Marktkramen ingemeten voor nieuwe inrichting Overtuinen Zuidhorn
Lees verder →
Talero scoort bij poiesz

Talero scoort bij Poiesz

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
De jeugd sponsor actie bij de Poiesz heeft € 720,00 opgeleverd voor jeugd tafeltennisvereniging
Lees verder →
Politieauto

Ernstige mishandeling in Zuidhorn, vijf personen aangehouden

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
Politie zoekt getuigen en beelden van conflict in Zuidhorn,
Lees verder →