Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Herstel van het voormalig Rechthuis Aduard

22 juni 2011    Zuidhorn-nieuws
Op dinsdag 28 juni werd om vier uur door de wethouder van Ruimtelijke ordening en monumentenzorg de heer Jan Oomkes en de wethouder van Recreatie, toerisme, kunst en cultuur de heer Fred

Op dinsdag 28 juni werd om vier uur door de wethouder van Ruimtelijke ordening en monumentenzorg de heer Jan Oomkes en de wethouder van Recreatie, toerisme, kunst en cultuur de heer Fred Stol tevens voorzitter van Leader Westerkwartier bij het pand de openingshandeling verricht.

Het Rechthuis van Aduard werd kort na het opheffen van het Aduarder klooster in 1594 vlak bij de Zuiderpoort van het klooster gebouwd in opdracht van de provincie Stad en Lande. Naast het onderkomen voor rechtspraak en bestuur fungeerde het pand als dorpsherberg tot circa 1930. Aan de rechtbank kwam in 1803 een eind waarna nog tot 1902 het nieuw geformeerde gemeentebestuur onderdak vond in het pand. De periode van bakkerij en dorpswinkel werd gevolgd door het gebruik als praktijkruimte van de huisarts tot in 2001 de stichting het pand verwierf.

Na lang ijveren door het stichtingsbestuur is het zo ver dat het uitwendig herstel door Aannemer Alreno Bouw B.V. te Beilen uitgevoerd wordt onder leiding van Architectenbureau Kouwen V.O.F. te Tolbert. Na het eerdere herstel van de zuidelijke gevel vindt nu het terugbrengen van de voorgevel en de noordelijke zijgevel in de situatie van rond 1900 plaats evenals het herstel van het dak aan de straat.

Het pand, genomineerd als gemeentelijk monument, is het eerste project van het masterplan ‘Het Nieuwe Wonder van Aduard’ vastgesteld door de gemeente Zuidhorn. De restauratie van het Rechthuis wordt mede mogelijk gemaakt door financiële bijdragen van het Europees Landbouwfonds voor Plattelandsontwikkeling, Leader Lauwersland, de provincie Groningen en de gemeente Zuidhorn.

22-06-2011 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Teamfoto conntact 2025

Conntact viert 10-jarig jubileum: van eenmanszaak naar vertrouwd klantcontactcentrum

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
“Zonder de mensen om me heen was Conntact nooit geworden wat het nu is. Ik ben iedereen ontzettend dankbaar.”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over aanmelden Summerproat , sportavond & takkenroute

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 april 2025
Lees verder →
Politieauto

Minderjarige zit nog vast na mishandeling Zuidhorner

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdagavond raakte 22-jarige man ernstig gewond in Zuidhorn
Lees verder →
Inmeten cvisie (7)

Met passen en meten gaat veel tijd versleten

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Marktkramen ingemeten voor nieuwe inrichting Overtuinen Zuidhorn
Lees verder →
Talero scoort bij poiesz

Talero scoort bij Poiesz

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
De jeugd sponsor actie bij de Poiesz heeft € 720,00 opgeleverd voor jeugd tafeltennisvereniging
Lees verder →
Politieauto

Ernstige mishandeling in Zuidhorn, vijf personen aangehouden

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
Politie zoekt getuigen en beelden van conflict in Zuidhorn,
Lees verder →