Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

GroenLinks Zuidhorn bezoekt zorgboerderij Paradij

22 mei 2010    Zuidhorn-nieuws
“Sturen op lichtjes in de ogen”“We sturen op lichtjes in de ogen,” zo vat Tinus Jongeling het werk van zorgboerderij Paradij samen. Zijn vrouw Thea en hij boeren samen met enkele begeleiders

“Sturen op lichtjes in de ogen”

“We sturen op lichtjes in de ogen,” zo vat Tinus Jongeling het werk van zorgboerderij Paradij samen. Zijn vrouw Thea en hij boeren samen met enkele begeleiders en vrijwilligers op een zorgboerderij vlakbij Aduard.

Klaas-Wybo van der Hoek, Henk Bakker en Hilda Hoekstra van de GroenLinks-fractie in de gemeenteraad van Zuidhorn brachten onlangs een werkbezoek aan de Paradij. De fractie was zeer onder de indruk van het goede werk dat er op de boerderij wordt gedaan.

Paradij is er voor jonge en minder jonge mensen die op de een of andere manier een beperking hebben en graag willen werken of logeren op een boerderij. Ze krijgen hierbij professionele ondersteuning en begeleiding op maat. Paradij begeleidt een 30-tal mensen, van wie er een achttal uit de gemeente Zuidhorn komen.

Jongeling: “Er is altijd volop werk op de boerderij met 120 schapen, zo'n 25 koeien en nog een heleboel andere dieren. Voor iedere hulpboer wordt gezocht naar werkzaamheden die passen bij zijn of haar mogelijkheden. Dit kan zwaar werk zijn, zoals stallen uitmesten en dieren voeren. Maar er is ook ander belangrijk werk, zoals eieren rapen, lammetjes de fles geven, een nestkast bouwen of een appeltaart maken met appels uit de boomgaard. Er zijn ook een kas en een moestuin, die aandacht nodig hebben. Het blijkt dat voor mensen met een beperking vooral de band met dieren vaak heilzaam is.”

De GroenLinks-fractie heeft zich op de Paradij laten voorlichten over de druk die er staat op de financiering van het persoonsgebonden budget, waar de activiteiten van een zorgboerderij voor een belangrijk deel van betaald worden. In de dialoog met het echtpaar Jongeling werden andere mogelijkheden verkend. De GroenLinks-fractie zal zich in deze mogelijkheden verder verdiepen. Ze vindt dat hier ook een taak voor de gemeente ligt.

22-05-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Teamfoto conntact 2025

Conntact viert 10-jarig jubileum: van eenmanszaak naar vertrouwd klantcontactcentrum

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
“Zonder de mensen om me heen was Conntact nooit geworden wat het nu is. Ik ben iedereen ontzettend dankbaar.”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over aanmelden Summerproat , sportavond & takkenroute

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 april 2025
Lees verder →
Politieauto

Minderjarige zit nog vast na mishandeling Zuidhorner

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdagavond raakte 22-jarige man ernstig gewond in Zuidhorn
Lees verder →
Inmeten cvisie (7)

Met passen en meten gaat veel tijd versleten

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Marktkramen ingemeten voor nieuwe inrichting Overtuinen Zuidhorn
Lees verder →
Talero scoort bij poiesz

Talero scoort bij Poiesz

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
De jeugd sponsor actie bij de Poiesz heeft € 720,00 opgeleverd voor jeugd tafeltennisvereniging
Lees verder →
Politieauto

Ernstige mishandeling in Zuidhorn, vijf personen aangehouden

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
Politie zoekt getuigen en beelden van conflict in Zuidhorn,
Lees verder →