Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Giel en Jojanneke genieten van energiezuinige woning

19 oktober 2015    Zuidhorn-nieuws
Stol: " Oostergast ontwikkelen als duurzame woonplek"
Giel melis, jojanneke bergsma en wethouder fred stol

Op vrijdag 16 oktober heeft wethouder Fred Stol een foto op canvas overhandigd aan twee enthousiaste bewoners van een energiezuinige woning in de Oostergast; Giel en Jojanneke. Zij twijfelden geen moment om hun woning te laten zien en deden energiek mee aan een foto die duurzaamheid in de Oostergast laat zien. De gemeente Zuidhorn is blij met dit enthousiasme en onderzoekt de mogelijkheden om de Oostergast te ontwikkelen als duurzame woonplek. Dit past bij het bestuursakkoord duurzaamheid van gemeente Zuidhorn.

Energiezuinig
De woning van Giel en Jojanneke heeft vloerverwarming en er ligt een zonnecollector op het dak. Ze kochten het huis omdat ze het heel mooi en ruim vonden. De energiezuinige maatregelen vinden ze mooi meegenomen. Jojanneke over hun energiezuinige woning: “de vloerverwarming is heerlijk comfortabel en je ziet geen radiatoren meer aan de muur. We overwegen nog extra zonnepanelen”. Financieel is een energiezuinige woning in de Oostergast aantrekkelijk. Elke maand scheelt dit behoorlijk wat op onze energierekening ten opzichte van ons oude en veel kleinere huis. Van dat bedrag kunnen we andere leuke dingen doen.”

Gemoedelijke sfeer
Giel en Jojanneke waren de eerste bewoners van de Boteinstraat. Giel (28 jaar) en Jojanneke (26 jaar) wonen bijna anderhalf jaar in de Oostergast aan de Boteinstraat in de tweede fase. De vele voorzieningen, de ligging dicht bij de stad en de mooie ruime woning gaven de doorslag het energiezuinige huis te kopen. Jojanneke: “Het is heel leuk om te zien hoe een “bouwput” zich heeft ontwikkeld tot een prachtige en gezellige straat en hoe er steeds meer nieuwe buren bij komen. Er hangt een gemoedelijke sfeer in onze straat en iedereen maakt wel eens een praatje met elkaar.”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Teamfoto conntact 2025

Conntact viert 10-jarig jubileum: van eenmanszaak naar vertrouwd klantcontactcentrum

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
“Zonder de mensen om me heen was Conntact nooit geworden wat het nu is. Ik ben iedereen ontzettend dankbaar.”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over aanmelden Summerproat , sportavond & takkenroute

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 april 2025
Lees verder →
Politieauto

Minderjarige zit nog vast na mishandeling Zuidhorner

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdagavond raakte 22-jarige man ernstig gewond in Zuidhorn
Lees verder →
Inmeten cvisie (7)

Met passen en meten gaat veel tijd versleten

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Marktkramen ingemeten voor nieuwe inrichting Overtuinen Zuidhorn
Lees verder →
Talero scoort bij poiesz

Talero scoort bij Poiesz

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
De jeugd sponsor actie bij de Poiesz heeft € 720,00 opgeleverd voor jeugd tafeltennisvereniging
Lees verder →
Politieauto

Ernstige mishandeling in Zuidhorn, vijf personen aangehouden

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
Politie zoekt getuigen en beelden van conflict in Zuidhorn,
Lees verder →