Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

De Jonge Held heeft (bijna) weer wieken!

26 augustus 2024    Zuidhorn-nieuws
Heringebruikname op 27 september
Jonge held

Poldermolen De Jonge Held heeft een hele tijd zonder wieken gestaan. De oorzaak was dat een grondige restauratie van wieken (roeden) en vijzel noodzakelijk was. De klus is geklaard: de molen heeft weer wieken, kan weer draaien en malen. Reden om de vlag uit te steken en er een feestje omheen te organiseren.

Heringebruikname op 27 september
Op vrijdag 27 september vindt de heringebruikname plaats. Het opnieuw in bedrijf stellen wordt gedaan door de molenaar Jeffrey Cusiël, die naast de molen woont. Hij doet dit samen met de molenaars van de vier molens die ook onlangs gerestaureerd zijn. Deze handeling vindt om 15:00u plaats.

Vijf poldermolens gerestaureerd
Behalve De Jonge Held te Slaperstil zijn ook de poldermolens Koningslaagte te Zuidwolde, de Langelandster te Garmerwolde, de Meervogel te Hoeksmeer en de Noordermolen te Noorddijk onlangs ingrijpend opgeknapt. Een poldermolen is een molen die dient voor het bemalen (drooghouden) van een polder. Poldermolens staan al eeuwen in het Nederlandse landschap; het is cultureel erfgoed.

Programma feestelijke bijeenkomst
Voor de feestelijke bijeenkomst heeft het bestuur van Stichting De Groninger Poldermolens niet alleen al zijn molenaars en vele betrokkenen uitgenodigd, maar in het bijzonder ook Nicole Bakker, directeur van De Hollandsche Molen en Roeland van der Schaaf, dijkgraaf van waterschap Noorderzijlvest. Na het openingswoord van voorzitter Jan Oomkes zullen beiden het woord voeren. Anne Wieringa, (technisch adviseur van de stichting) zal de restauratiewerkzaamheden van een toelichting voorzien. 

Stichting De Groninger Poldermolens (SDGP) 
Stichting De Groninger Poldermolens bestaat sinds 29 oktober 2015. Het is de fusie van de voormalige molenstichtingen Fivelingo, Hunsingo en Westerkwartier. De stichting heeft 18 molens in eigendom, beheer en onderhoud: 17 poldermolens en 1 korenmolen (Wilhelmina). Op twee uitzonderingen na staan al onze molens in het beheergebied van waterschap Noorderzijlvest.
 

De Jonge Held is een voormalig waterschap in de provincie Groningen. De polder ontstond in 1869 uit de polder van Leegkerk en Dorkwerd die vanaf 1829 werd bemalen door de molen De Jonge Held, die uitsloeg op een watergang die was verbonden met het Aduarderdiep

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Teamfoto conntact 2025

Conntact viert 10-jarig jubileum: van eenmanszaak naar vertrouwd klantcontactcentrum

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
“Zonder de mensen om me heen was Conntact nooit geworden wat het nu is. Ik ben iedereen ontzettend dankbaar.”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over aanmelden Summerproat , sportavond & takkenroute

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 april 2025
Lees verder →
Politieauto

Minderjarige zit nog vast na mishandeling Zuidhorner

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdagavond raakte 22-jarige man ernstig gewond in Zuidhorn
Lees verder →
Inmeten cvisie (7)

Met passen en meten gaat veel tijd versleten

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Marktkramen ingemeten voor nieuwe inrichting Overtuinen Zuidhorn
Lees verder →
Talero scoort bij poiesz

Talero scoort bij Poiesz

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
De jeugd sponsor actie bij de Poiesz heeft € 720,00 opgeleverd voor jeugd tafeltennisvereniging
Lees verder →
Politieauto

Ernstige mishandeling in Zuidhorn, vijf personen aangehouden

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
Politie zoekt getuigen en beelden van conflict in Zuidhorn,
Lees verder →