Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

College Zuidhorn ontvangt winnende uitvoering Muziekvereniging Excelsior

31 juli 2013    Zuidhorn-nieuws
Muziekvereniging Excelsior uit Grijpskerk behaald de eerste plaats in de derde divisie voor fanfares en is daarmee wereldkampioen
Excelsior

Muziekvereniging Excelsior uit Grijpskerk onder leiding van dirigent Andries de Haan heeft afgelopen weekend op het Wereld Muziek Concours (WMC) in Kerkrade de eerste plaats behaald in de derde divisie voor fanfares en is daarmee wereldkampioen. Het korps won de prijs met het muziekstuk De Ruigewaard, dat Jan de Haan uit Oranjewoude speciaal voor het concours heeft geschreven.

Dinsdagmorgen 30 juli overhandigde Marian Dijkstra, voorzitter van de muziekvereniging Excelsior, de CD met de winnende uitvoering aan burgemeester Bert Swart in het gemeentehuis te Zuidhorn.

Muziekvereniging Excelsior

Muziekvereniging Excelsior is 109 jaar geleden opgericht in Grijpskerk. De vereniging begon als fanfarekorps onder de naam Christelijk Fanfarecorps Excelsior, met 19 leden. Het korps heeft in de afgelopen decennia aan diverse concoursen deelgenomen. Het korps heeft nu ongeveer 55 leden inclusief de jeugdleden, die aan de muziekschool een opleiding volgen. De jeugdleden spelen ook nog samen met enkele leden uit het A-orkest in het jeugdorkest van Excelsior. In het dorp Grijpskerk neemt de muziekvereniging een belangrijke plaats in. Bij bijzondere gelegenheden zoals Koninginnedag, 4 en 5 mei-vieringen, vierdaagse-evenementen en Sinterklaas is het korps vaak aanwezig. Verder werkt het onder meer mee aan kerkdiensten en geeft het op gezette tijden een concert.

 

Wereld Muziek Concours (WMC)

Het Wereld Muziek Concours (WMC) is een internationaal muziekfestival, dat iedere vier jaar plaatsvindt in Kerkrade. Het eerste festival vond plaats in 1951. Dit jaar was de 17e editie van het concours, dat van 4 tot en met 28 juli plaatsvond. Tijdens dit muziekfestival komt uit de hele wereld de blaasmuzieksector bij elkaar op diverse locaties in Kerkrade. Muzikanten, dirigenten, componisten, muziekuitgevers, instrumentenbouwers en de muziekliefhebbers komen naar Kerkrade om muziek te maken, elkaar te ontmoeten en ervaringen uit te wisselen.

Het gemeentebestuur vindt het een prestatie van wereldklasse en feliciteert de muziekvereniging Excelsior van harte met het behalen van de eerste plaats in de derde divisie voor fanfares tijdens het WMC in Kerkrade.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Teamfoto conntact 2025

Conntact viert 10-jarig jubileum: van eenmanszaak naar vertrouwd klantcontactcentrum

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
“Zonder de mensen om me heen was Conntact nooit geworden wat het nu is. Ik ben iedereen ontzettend dankbaar.”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over aanmelden Summerproat , sportavond & takkenroute

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 april 2025
Lees verder →
Politieauto

Minderjarige zit nog vast na mishandeling Zuidhorner

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdagavond raakte 22-jarige man ernstig gewond in Zuidhorn
Lees verder →
Inmeten cvisie (7)

Met passen en meten gaat veel tijd versleten

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Marktkramen ingemeten voor nieuwe inrichting Overtuinen Zuidhorn
Lees verder →
Talero scoort bij poiesz

Talero scoort bij Poiesz

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
De jeugd sponsor actie bij de Poiesz heeft € 720,00 opgeleverd voor jeugd tafeltennisvereniging
Lees verder →
Politieauto

Ernstige mishandeling in Zuidhorn, vijf personen aangehouden

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
Politie zoekt getuigen en beelden van conflict in Zuidhorn,
Lees verder →