Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Bauke Mollema gaat voor top tien klassering; Tour begint zaterdag

29 juni 2012    Sport
ervaring heeft uitgewezen dat Mollema in goede doen als geen ander lang kan volgen

Bauke Mollema wil bij de eerste tien eindigen in de Tour de France. Dat liet hij tijdens de ploegenpresentatie aan de vooravond van de 99e editie van La Grande Boucle optekenen. Mocht een goed klassement er om wat voor reden dan ook niet inzitten dan gaat de 25-jarige klimmer voor een etappezege. Mollema is samen met Robert Gesink kopman bij Rabobank.

Na de eerste week zullen de kaarten in de ploeg opnieuw geschut worden. Dan zijn de eerste stress etappes achter de rug en heeft de eerste bergrit plaatsgevonden met aankomst op La Planche Des Belles Villes in de Vogezen. De ervaring heeft uitgewezen dat Mollema in goede doen als geen ander lang kan volgen, waardoor een klassement automatisch tot de mogelijkheden behoort. Voor een klassementsrenner is het ook belangrijk om de eerste week zo zuinig mogelijk door te komen en weinig tijd te verliezen. De Tourdirectie is er ingeslaagd om een op papier aantrekkelijke openingsweek neer te leggen.

Na de proloog van ruim zes kilometer op zaterdag volgt zondag vermoedelijk al een moordende rit door de Ardennen. Het gaat van Luik naar Seraing over bijna tweehonderd kilometer met finish op de ruim twee kilometer lange Cote de Seraing. Na een vlakke tweede rit is het dinsdag naar Boulogne-sur-Mer weer prijs met in de laatste zestig kilometer zes korte, maar pittige klimmetjes. De finish gaat in de laatste 700 meter tegen een stijgingspercentage van ruim zeven procent omhoog. In deze finale zullen ongetwijfeld slachtoffers vallen. In etappe 4 is de kans op waaiers groot. De rit van Abeville naar Rouen gaat voor een groot deel langs de kust en met een goeie wind zal het oorlog worden om in de voorste waaier terecht te komen.

Na twee vlakke ritten is het op zaterdag voor het eerst finish bergop en een dag later richting Porrentruy wacht de Col de la Croix. Een beklimming op zestien kilometer voor de finish van bijna vier kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van ruim negen procent. Kortom de renner met ambities die in de eerste week geen goede benen heeft, krijgt het lastig. Dan volgt op maandag de eerste lange tijdrit en daar ligt vermoedelijk de sleutel voor Mollema om in het klassement een rol te kunnen spelen. Meer dan honderd tijdritkilometers moeten in de Tour afgelegd worden en daar ligt niet onmiddellijk zijn specialiteit. Mollema klopte in de Ronde van het Baskenland weliswaar de wereldkampioen tijdrijden, Tony Martin, maar de verhoudingen zullen nu heel anders liggen. De belangrijkste voorwaarde is echter om vooral op de fiets te blijven zitten en opdoemende gevaren te omzeilen.

GIC

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Teamfoto conntact 2025

Conntact viert 10-jarig jubileum: van eenmanszaak naar vertrouwd klantcontactcentrum

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
“Zonder de mensen om me heen was Conntact nooit geworden wat het nu is. Ik ben iedereen ontzettend dankbaar.”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over aanmelden Summerproat , sportavond & takkenroute

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 april 2025
Lees verder →
Politieauto

Minderjarige zit nog vast na mishandeling Zuidhorner

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdagavond raakte 22-jarige man ernstig gewond in Zuidhorn
Lees verder →
Inmeten cvisie (7)

Met passen en meten gaat veel tijd versleten

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Marktkramen ingemeten voor nieuwe inrichting Overtuinen Zuidhorn
Lees verder →
Talero scoort bij poiesz

Talero scoort bij Poiesz

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
De jeugd sponsor actie bij de Poiesz heeft € 720,00 opgeleverd voor jeugd tafeltennisvereniging
Lees verder →
Politieauto

Ernstige mishandeling in Zuidhorn, vijf personen aangehouden

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
Politie zoekt getuigen en beelden van conflict in Zuidhorn,
Lees verder →