Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

19-01-08 Eremetaal kleindierfokkers Aduard

19 januari 2008    Zuidhorn-nieuws
aduard - Tijdens de jubileumreceptie van kleindierenvereniging Aduarder Sportfokkers ontvingen vader en zoon Hogewerf dinsdagavond uit handen van handen van burgemeester Bertus Fennema van Zuidhorn een koninklijke medaille. Sijbren Hogewerf (81) uit

aduard -
Tijdens de jubileumreceptie van kleindierenvereniging Aduarder Sportfokkers ontvingen vader en zoon Hogewerf dinsdagavond uit handen van handen van burgemeester Bertus Fennema van Zuidhorn een koninklijke medaille. Sijbren Hogewerf (81) uit Aduard en zijn zoon Henk (49) uit Niekerk sleepten bij de jaarlijkse clubtentoonstelling in oktober de eerste prijs in de wacht voor het mooiste dwerghoen.

Die titel werd u beloond met koninklijk eremetaal. De Aduarder Sportfokkers die vijftig jaar bestaan, kregen het ereteken niet cadeau. Als voorzitter van het bestuur stapte Henk Hogewerf een jaar geleden al naar de gemeente Zuidhorn om de hoge onderscheiding aan te vragen.
Na het bewandelen van een lange weg langs B en W én de commissaris van de koningin kwam pas negen maanden later het bericht dat het Hare Majesteit had behaagd de onderscheiding toe te kennen.

"Bij het 40-jarig bestaan van onze club ging de medaille naar de kampioen bij de konijnen. Nu besloten we als bestuur het ereteken te bestemmen voor de winnaar bij de dwerghoenen." Hogewerf jr. wist toen uiteraard nog niet dat de onderscheiding bij hem en zijn vader terecht zou komen.

Vader en zoon Hogewerf verwierven in 40 jaar tijd veel meer prijzen. Tijdens de Noordshow onlangs in Zuidlaren met 3000 inzendingen uit het hele Noorden werd de Wyandotte van de familie Hogewerf nog uitgeroepen tot op één-na-mooiste dwerghoender. Senior en junior bedrijven hun hobby samen.

Henk Hogewerf vindt dat zijn vader de meeste aanspraak op de koninklijke prijs kan maken. "Vijfentwintig jaar geleden werd een soortgelijke medaille uitgeloofd bij een expositie van de pluimveevereniging in Groningen. Mijn vader leverde het kampioensdier maar greep naast de prijs omdat hij geen lid was van de Groninger club. Deze medaille betekent eindelijk gerechtigheid."
Een provinciale medaille werd gisteravond uitgereikt aan H. Zwakenberg uit Sauwerd die het mooiste konijn inzond bij de laatste clubtentoonstelling van de 86 leden tellende Aduarder Sportfokkers.
Bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Teamfoto conntact 2025

Conntact viert 10-jarig jubileum: van eenmanszaak naar vertrouwd klantcontactcentrum

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
“Zonder de mensen om me heen was Conntact nooit geworden wat het nu is. Ik ben iedereen ontzettend dankbaar.”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over aanmelden Summerproat , sportavond & takkenroute

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 april 2025
Lees verder →
Politieauto

Minderjarige zit nog vast na mishandeling Zuidhorner

01 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdagavond raakte 22-jarige man ernstig gewond in Zuidhorn
Lees verder →
Inmeten cvisie (7)

Met passen en meten gaat veel tijd versleten

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Marktkramen ingemeten voor nieuwe inrichting Overtuinen Zuidhorn
Lees verder →
Talero scoort bij poiesz

Talero scoort bij Poiesz

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
De jeugd sponsor actie bij de Poiesz heeft € 720,00 opgeleverd voor jeugd tafeltennisvereniging
Lees verder →
Politieauto

Ernstige mishandeling in Zuidhorn, vijf personen aangehouden

31 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
Politie zoekt getuigen en beelden van conflict in Zuidhorn,
Lees verder →